Nie zapominaj o koniecznej zmianie opon

Nie zapominaj o koniecznej zmianie opon

Każdy kierowca samochodu powinien pamiętać o tym, jak ważna jest dobra kondycja ogumienia. To właśnie opona styka się z nawierzchnią jezdni i w dużej mierze odpowiada za to, czy jazda okazuje się bezpieczna. Zmienna sytuacja na polskich drogach zmusza do okresowych zmian ogumienia. Nie można bagatelizować ich znaczenia – warto wiedzieć, kiedy trzeba wymienić opony na nowe lub adekwatne do określonych warunków pogodowych.

Nie zapominaj, że trzeba zmieniać opony, to ważne dla twojego bezpieczeństwa
Polski klimat jest dla kierowców dość wymagający. Właściciele samochodów muszą pamiętać o stosowaniu odpowiednich opon, ponieważ tylko wtedy podróż bywa bezpieczna. W okresie zimowym, kiedy jezdnia bywa mokra, zaśnieżona albo zmrożona, optymalnie sprawdzają się opony zimowe. W chwili, kiedy na drogach panują korzystne warunki, można dokonać kolejnej zmiany oraz zastosować opony letnie. Nierzadko zdarza się, że kierowcy w obawie przed kosztami odwlekają moment dokonania zmiany ogumienia, co nie jest dobrym posunięciem. Nie można bagatelizować znaczenia, jakie dla bezpieczeństwa posiada opona. Jeżdżąc na nieodpowiednim do warunków pogodowych ogumieniu można doprowadzić do wypadku. Warto pamiętać o tym, że opony zimowe różnią się od letnich ułożeniem, kształtem bieżnika, jak też zastosowanym materiałem, przez to niewłaściwe ogumienie może się bardzo szybko zużywać.
Opony

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com
limuzyna

Autor: hyper7pro
Źródło: http://www.flickr.com
Zmiana opon jest wymuszana nie tylko przez pogodę
Zmienne warunki atmosferyczne panujące na drogach to nie jedyna przyczyna wymiany ogumienia. Opony należy wymieniać także wtedy, kiedy ulegają one zniszczeniu. Kondycja opon wywiera bardzo duży wpływ na bezpieczeństwa w czasie jazdy, jak również na to, jak samOChód reaguje na działania kierowcy. Z tego powodu warto od czasu do czasu kontrolować stan opon, a jeśli zauważa się na nich jakieś nieprawidłowości świadczące o zużyciu lub uszkodzeniu, najlepiej bezzwłocznie udać się do wulkanizatora. Podczas kupna opon warto zdecydować się na sprawdzone oraz pewne firmy, gdyż oferują one produkty wysokiej jakości. Niektórzy kierowcy decydują się na kupno opon używanych, ale nie w każdym przypadku okazuje się to dobrym rozwiązaniem – http://hurtopony.pl/.

Czasami takie opony nosić większe ślady zużycia, co wpływa na kondycję ogumienia, jak również na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Jeśli nie potrafi się właściwie ocenić kondycji kupowanych opon, lepiej zrezygnować z zakupu artykułów używanych. Dzisiaj nowe opony można zakupić w wielu korzystnych promocjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*